Smiřice a okolí - doprava

Výluka mezi Pardubicemi-Rosicemi nad Labem a Pardubicemi hlavním nádražím JINAK
Hradec Králové Pardubice 2021-12-17 21:04:40

Vlaky na Chrudim jezdí normálně, tedy bez náhradní autobusové dopravy. Od Hradce na pardubické hlavní nádraží projedou bez přestupu na náhradní autobusovou dopravu v Rosicích jen motoráky.

Elektrické jednotky RegioPanter Rosicemi neprojedou a NADÁLE SE PŘESTUPUJE DO AUTOBUSŮ NÁHRADNÍ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY.

Které vlaky projedou a které ne? Mohlo by to být patrné z grafiky na adrese http://smirice.vhd.cz/jr/2112_hk-pce.pdf . Zeleně podbarvené spoje projedou, oranžově podbarvené mají přestup v Pardubicích-Rosicích nad Labem do autobusu na hlavní nádraží. Modře podbarveny jsou doplňkové autobusy náhradní dopravy, většinou vedené jako přímé mezi hlavním nádražím v Hradci a v Pardubicích.

Podle popisu omezení na webu ČD tento stav potrvá do 24.03.2022 08:20, kdy stavba začne realizovat zdvoukolejnění mezi Pardubicemi-Rosicemi nad Labem a Stéblovou za plné výluky traťové koleje. Náhradní doprava pak bude v celém úseku Pardubice hl.n. - Hradec Králové hl.n. (pravděpodobně do 07/2022).

Výlukový jízdní řád ČD (zdrojová data této grafiky) najdete na adrese https://www.cd.cz/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/files/cz-k031-2022vyluka03.pdf .

RegioPantery z Jaroměře a Smiřic jedou vesměs na přestup do Pardubic-Rosic nad Labem.

Pozor, ve vlacích ARRIVA vlaky na lince R14 Pardubice - Liberec, které budou normálně dojíždět až na pardubické hlavní nádraží, neplatí jízdenky ČD. Platí tarif IREDO, ONETICKET nebo tarif dopravce.

Myšlenka, že byste využili do Rosic vlak na Chrudim a tam přestoupili na vlak na Hradec je sice zajímavá, ale vlaky na Chrudim budou patrně většinově směrovány k novému nástupišti u výpravní budovy, zatímco vlaky na Hradec zůstanou u provizorních nástupišť v severní části stanice. Čekal by vás tak výlet stavbou. Autobusem to bude pohodlnější.


Facebookovou verzi článku s možností komentování nebo sdílení najdete na adrese https://www.facebook.com/smiricedoprava/posts/141502878235322.Související články

2021-12-09 23:38:07 > Výluka v Pardubicích-Rosicích nad Labem od 17.12.2021 dále z části pokračuje

o webu   |   autor   |   uzel.smirice@vhd.cz   |  © smirice.vhd.cz